Naše historie.

 

 

Mushing pod věží – Radíkov u Olomouce

29. – 30. 11. 2014

    Poslední listopadový víkend, byl uspořádán Hanáckým mushers clubem poslední závod na suchu psích spřežení tohoto roku.

 Počasí bylo chladné. Pár stupňů pod nulou. Díky tomu je trať zmrzlá a není tu tolik bláta jako jindy.

   Rozhodování zdali pojedeme Mid, padlo za své. Na MČR Hradeckém midu jsme ze sebe vydali maximum. Dospěl jsem k názoru, „je třeba zvolnit“. Naše závodní sezóna je celý rok.  A proto si tento závod užijeme a pojedeme pouze Sprint.

  

Cíl prvního kola.

 

     Start sobotního prvního kola je plánován na 13. Hodinu. Máme dost času, tak jej trávíme jak jinak než spolu. Zpříjemňujeme si čas čekání procházkou po okolních lesích a teplým čajem.

    Čas startu se pomalu blíží. Poslední kontrola koloběžky, postoje a jdeme na start. Poslední odpočítávání, startovní fotografie a vyrážíme. Engik i přes únavu se do závodu pustil. Jde do toho opravdu naplno. Ale jak to tak chodí. V okamžiku kdy to nečekáte, něco se pokazí. Nevím, jak se to stalo, „letím k zemi a kloužu přímo vstříc zamrzlé kaluži, která povoluje a já se bořím do bláta a vody“. Rychle se zvedám. Uvědomuji si časovou ztrátu, kterou jsme tímto získali: na sprintu není čas na chyby. Snažíme se ztrátu dohnat. Bláto a voda na mě pomalu namrzají.  Protínáme cíl se ztrátou 10 sekund na prvního v naší kategorii.

 

Engik na startu. Upřený pohled dopředu.

 

    V neděli je start naplánovaný na devátou hodinu. Jdeme na start a uvědomujeme si naši ztrátu, která není tak velká. Musíme ji stáhnout. Poslední odpočítávání „mush go“. Vše jde dobře až do chvíle sjezdu. Pár skoků, pár hrbolů a následuje dlouhý smyk. Zadní kolo se vůbec netočí. Ohnul jsem držák brzdy, který ji zablokoval. Sundávám rukavice a snažím se ho narovnat. Čas pomalu běží. Narovnat nejde. Co teď. Odpojuji zadní brzdu. Kolo se uvolňuje a volně se točí. Vyrážíme a vím, že ztrátu už nemůžeme dohnat. Na výjezdu, kde se sjíždí trasy midu a sprintu potkávám Martina Svobodu. Ten jede se svýma holkama mid. Jedeme až do cíle za sebou.

 

 

   Nakonec ke vší naší smůle jsme obsadily druhé místo. Budeme muset postavit lepší koloběžku. Čas trávený opravami a přípravami na závod se neustále protahuje a prodražuje.

   Děkuji Hanáckému mushers clubu, Renatě Mackové a jejímu týmu za tento nádherný závod.

 

 

 

 

MČR Hradecký mid & sprint 2014

 

   Závod mistrovství české republiky v závodech psích spřežení na suchu. Největší akce na našem území.  Tento rok se tohoto závodu zúčastnilo 180.musherů . Nejen od nás, ale také ze Slovenska, Rakouska, Polska a dalších zemí.

   Jak tomu tak bývá, není to jen o závodě.  Ale také o setkávání musherů a přátel. O výměně zkušeností  a získávání nových.

   Ale samozřejmě závod je závod. První  startují závodníci,  kteří se vydávají na trat midu dlouhou 22,6 km. Náš tým startuje v kategorii  MSC2, ve které je tento rok přihlášeno osmnáct startujících. Vím že, ze sebe vydáme vše a uvědomuji si, že letos se dvěma psi startuje šestnáct závodníků a jen tři s jedním, mezi které patříme i my.

   Ráno vše pomalu ožívá. Snídaně, napájení psů, kontrola postrojů, šňůr je klasický ranní kolotoč.  Pomalu se převlékám. Čas startu se pomalu blíží. Vidím na Engikovi, že začíná pomalu nervózně popocházet. Dávám mu postroj a jdeme pomalu na start.

   Na startu nás řadí, podle toho jak budeme startovat první den. Engik nedokáže pochopit, že musí počkat a nemůže ještě jet.  Po pár minutách se konečně dočká a pomalu popocházíme na startovní čáru. Poslední odpočítávání a vyrážíme. Opravdu letíme. Po chvíli dojíždíme pár spřežení před námi.  Jedeme pohromadě. Mid je dlouhý a musíme šetřit síly.

 

Naš tým. První den závodu.

 

   Po prvním kole je náš čas na 22,6 km – 1 h 30 min 46 sek. Naše průměrná rychlost 14,936 km/h.

   Po závodu následuje zasloužený odpočinek. Těším se na setkání našeho klubu TJ Sokol Maxičky, za který závodím. Nakonec se setkání protáhlo. Ale i přesto bylo věcné a jsem rád , že jsem členem tohoto klubu. Večer nás pořadatelé překvapily, malou show plnou chrlení ohňů a jiných efektů, které za tmy vypadali opravdu nádherně. Ale v neděli startujeme po deváté hodině, tak jdeme brzo spát.

   Ráno stáváme dříve. Opět následuje kolotoč. Pomalu vyrážíme. Na startu nás řadí podle časů. Od prvního po posledního. Pomalu popocházím na start. Poslední odpočítávání a Mush Go. Vyrážíme do druhého kola.  Závod utíká a my se pomalu blížíme do cíle.

 

Druhé kolo závodu.

 

   Čas druhého kola máme 1 h 33 min 46 sek.  Náš celkový čas na 45,2 km je 3 h 4 min 32 sek. Naše průměrná rychlost byla 14,697 km/h. Obsadily jsme celkové 16. Místo.

   Taková byla Běleč. Těším se zase za rok na setkání s přáteli a samotný závod. Je škoda, že vždy čas strávený na závodech strašně letí a než se člověk naděje, jede domů.

 

 

Video ze závodu.

 

 

Otevřené mistrovství ČR v pivním trekingu

 

Za perfektního slunečného počasí se v sobotu 27.září uskutečnil 4.ročník závodu Beer treking!

Na startu se nás letos v Koutech nad Desnou sešlo rekordní množství 441 závodníků z celé ČR, ale také již tradičně Polska, či Slovenska.

 

Profil trati.

 

  Původně plánovaná doba startu závodu ve 14:00 se musela kvůli více než stovce nově příchozích závodníků posunout o půl hodinky, nikomu to však na prosluněném náměstí areálu Kouty nevadilo a tak se mohla se zazněním výstřelu ve 14:30 odebrat celá masa startujících, ze zaplněného náměstí na trať!

  Odstartovali jsme ihned po zaznění výstřelu ze startovací pistole, opravdu bleskovou rychlostí pro své startovací pivo a spěchali vstříc trati a dalším občerstvovacím stanicím!

 

  Na trase, jenž vede z areálu Kouty směr chata Pelikán, Petrovka, Výrovka, Červenohorské sedlo a zpět do Kout čekalo na závodníky celkem šest zastávek  z nichž na každé bylo nachystáno pivo jiné značky a druhu.

  V kategorii Dogtrekking doběhl do cíle nejrychleji Petr Valiga v čase 1:29:35 hod., na druhém místě pak náš tým v čase 1:39:35 hod. A na třetím místě pak se svým chlupáčem protl cílovou pásku v čase 1:41:03 Petr Kolář.

 

                 

 

  Atmosféra v průběhu dalších hodin, kdy dobíhali, či docházeli do cíle stále další a další závodníci nabírala na intenzitě a vyhlášení vítězů bylo tak i díky hecování davu našim moderátorem a také jedním z hlavních pořadatelů - Radovanem, opravdovým zážitkem!

 

 

Byl to neskutečný závod a určitě se zařadí mezi ty, které budeme pravidelně navštěvovat.

 

 

 

Ostrožský Tah 2014

 

  Již tradičně se pořádalo Mistrovsví ČR v pullingu 20.září v malebné obci Uherký Ostroh. Tešíme se na něj už dlouho a nenecháváme nic náhodě.  Trénováním jsme strávili spoustu času.

  Začíná závod. První psi už tahají. Zatím máme čas. Koučování také hraje důležitou roli. Pes se musí roztahat. Může se ale stát, že se buď unaví a neutáhne své maximum. Nebo se roztahá pozdě a dopadne to stejně.

 

 

   Začínáme na váze 659 kg. Tuto váhu utáhl za 20 sekund. Dáváme si pauzu a opět nastupujeme až na váhu 825 kg. Ani s touto váhou nemá problém a utáhl ji v čase 24 sekund. Nastupujeme na váhu 999 kg. Vše začíná dobře. Engik roztahuje tuto váhu. Vypadá to dobře. Bohužel se zastavil 10 cm před cílovou čarou a už tuto váhu už nedokázal posunout o tuto vzdálenost. Druhý pokus nám taky už nevyšel.

 

 

Skončili jsme na váze 825 kg. Utáhl 27.05 násobek své váhy a získal v kategorii „ B – psi od 29 do 40 kg “ 1. místo.

  Byl to nádherný závod. Setkali jsme se s přáteli a získali nové. Děkujeme pořadatelů a těšíme se na Ostrožský tah 2015. Snad dokážeme obhájit 1. místo.

  

 

 

Frýštácký dogtrekking - Long 87 km

11. – 14. 9. 2014

 

  Tento závod se stal deštivým a blátivým. Startovali jsme  z Patriot kempu v obci Držková. Start byl zamračený. Po několika hodinách, kdy jsme probíhali městem Frýšták se na nás snesl prudký déšť. Bohužel ne poslední.

 

Hrad Lukov. Jedno z krásných míst tohoto dogtrekkingu.

 

   Dogtrekking se pro nás vyvíjel dobře. Drželi jsme pravidelné běžecké tempo. Pomalu se začalo stmívat. Navíc se spustil prudký nepřestávající déšť. V lesích za obcí Chvalčov začalo naše bloudění. Špatně jsem odbočil a museli jsme vystoupat k pomníku Lad. Jaroše prudkou bahnitou cestou.

  Naposled vyšlo slunce a ukázalo své kladné stránky. Při seběhnutí k rozcestí Pod Černou Bařinou už byla tma a začalo prudce pršet. V dešti a mlze jsem neviděl na 5 m před sebe.

   V obci Rorošné  muselo padnou rozhoduntí. Převléct se do suchého a pokračovat dál nebo někde přespat. V tu chvíli jsme byli na 5. místě a pokračovat dál bylo zbytečné. Ztrátu z bloudění bychom už nedohnali.

 

Tak to vypadalo. Bláto, Bláto a zase bláto.

 

  Po dlouhém hledání kam složit hlavu jsme našli turistický přístřešek s lavicemi a stolem. Náš bivak. Stůl se stal mou postelí. Engik ležel podemnou. Ráno bylo chladné, zamračené. Do poslední části dogtrekkingu jsme nastoupily v 7. hodin ráno.

  Trasa docela ubíhala a po 12. hodině jsme dorazily do cíle na 7. místě. Z původních 87 km, jsme nakonec ušli díky bloudění 101 km. Ale i přes špatné počasí a déšť byl dogtrekking nádherný. Prošli jsme místa, kam bych se jindy nepodíval. Co říct. Za rok jdeme zvovu.

 

 

 

Horská výzva 2014 – 5. závod Krkonoše

   8. – 9. 8. 2014

 

Sestřih z 5. závodu Rock Point Horské výzvy 2014

 

   Start a cíl závodu byl v Peci pod Sněžkou. Při příjezdu odpoledne, byl všude klid a pohoda. Vyzvedli jsme si čipy, startovní čísla a mapu. Měli spoustu času, tak jsme se vydali večerní procházku. Pec pod Sněžkou je nádherné horské městečko. Západ slunce nad horami atmosféru ještě více umocnil.

    Každý hledá aspoň kousek místa k odpočinku a relaxaci. Jdeme se proběhnout a pomalu se chystáme. Start je jako vždy naplánován pro kategorii Long na 23:55 hod. Pomalu přicházíme na startovní čáru. Je tady už spousta závodníků. Atmosféra tohoto závodu je strhující. Zapnutí čelovek a poslední odpočítávání.

 

Start 4. závodu Horské výzvy v Krkonošich.

 

   Start. Vybíháme. Dlouhý had se dává do pohybu. Všude jsou vidět záblesky fotoaparátů. Probíháme Pecí pod Sněžkou k úzkému mostu, kde se vše zastaví. Prohodím „ tak jsme si zaběhali “. Smích. Každý čeká, až na něho přijde řada a bude moci pokračovat.

   Pomalu stoupáme přes Úpskou samotu, Javorku, Vébrovku, na Slaťinou stráň. Dále přes Lesní boudu a Liščí hřeben. Čelovka začíná zlobit a ta se podepisuje na mém prvním pádu. Bohužel na asfaltu. Trochu odřenin. Oklepání a běží se dál. Běží se okolo Chalupy na rozcestí. Přes Klínovku a následuje dlouhé seběhnutí Cestou úbočím stohem. Hluboko pod námi je vidět Špindlerův Mlýn. Tam je občerstvení a čipová brána. Náš čas na prvním mezičase ve Špindlu je 2h 27 min. Nabíráme pití a dáváme si krátkou pauzu.

   Běh dál pokračuje stoupáním po vodovodní cestě. Probíháme Horní Mísečky a dál přes Vrbatovu Boudu až na další občerstvovací stanici na Labské Boudě. Opět krátká pauza na občerstvení, ale nízká teplota a vychladnutí nás po chvíli nutí běžet dál.

   Dál naše cesta vede před Martinovu Boudu, Medvědí Boudu, Davidovu Boudu, Lužickou Boudu. Od ní následuje dlouhé seběhnutí k Boudě u Bílého Labe. Začíná pomalu svítat. Následuje dlouhý výstup úbočím Bílého Labe k občerstvovací stanici na Luční Boudě. Vládne tu přátelská atmosféra. Na chvíli si sedám a snažím se doplnit tekutiny a trochu se najíst. Ale nejenom já. I Engik si dává granule, vodu, meloun a salám za dobrě odvedenou práci.

 

        

 

   Jsem rád, že na těchto závodech myslí i na naše čtyřnohé kamarády.  Na každé z občerstvovacích stanic je o ně postaráno. Z Luční Boudy stoupáme na Kapličku a následuje dlouhé seběhnutí přes Výrovku a Rychterovy Boudy zpět do Pece pod Sněžkou. Z ní se vydáváme na posledních 17 km našeho longu. Poslední stoupání z Pece přes Větrník na Růžohorky mi dává pořádně zabrat. Začíná se projevovat únava. Nahoře si dávám krátký odpočinek. Zpomalujeme a do Velké Úpy se dostáváme se zpožděním podle našeho plánu. Tady je poslední občerstvovací stanice. Dáváme si s Engikem meloun. Oba doplňujeme pitný režim.

 

Profil trati.

 

   V  poslední části tratě udržujeme pomalé, ale pravidelné tempo. Do cíle v Peci pod Sněžkou dobíháme na celkovém 4. místě. 67 km s převýšením 3458m jsme zaběhli v čase 11h 36 min. Bohužel na našem čase se podepsala špatně fungující čelovka. Noční část jsme běželi v pološeru a také vyčerpání. Musím začít používat energetické doplňky. Bez nich to bohužel nepůjde, pokud chceme dosáhnout lepších úspěchů.

   V celkovém pořadí celého ročníku Horské výzvy 2014 náš B.G. Team obsadil celkové 6. místo. Jsem spokojený. Uvidíme příští rok, jak se nám bude dařit a určitě se budu snažit běžet všechny závody. Tento rok jsme na dvou chyběli.

 

 

 

 

Dogtrekking „ Stopou strejdy Šeráka“

 

    Tento závod patří mezi nejkrásnější nejenom díky prostředí, ve kterém se běží. Ale také díky přátelské atmosféře, na které mají zásluhu především pořadatelé.

   V den startu 25. července, jsme se vzbudili do zamračeného rána. Trochu výhoda pro naše severské psy. Pomalu se blížil čas našeho hromadného startu obou kategorií longu a midu, který byl stanoven na 7:00. Krátké proběhnutí před závodem. Procházka. Poslední úpravy výstroje a jdeme pomalu na start.

 

Hromadný start kategorií Mid a Long.

 

    Poslední odpočítávání. Poslední sekundy a start. Vybíháme mezi prvními. Čeká nás stoupání na Šerák. Zdoláme převýšení 645 m.  Z něho běžíme přes Červenohorské sedlo a dál na Chatu Švýcárnu. Tady je živá kontrola. Bohužel nás tlačí čas a tak není čas na občerstvení.  Čeká nás dlouhé seběhnutí přes Vysoký vodopád do Bělé pod Pradědem.

    Tady začíná dlouhé stoupání po Zlaté cestě až na Lysý vrch. Dalo nám to hodně zabrat. Bylo to nejvyšší převýšení závodu. Bohužel tady jsme začali bloudit. Modrá byla značená do lesa, ale žádná cesta tam nevedla. Odbočily jsme na lesní pěšinu a běželi necelý 1,5 km. Žádné značení, chvíle rozhodování. V těchto chvílích si člověk uvědomí, jak rychle ubíhá čas. Rozhodnutí bylo jasné. Obrat a běh zpět. Konečně vidíme pokračování naší trasy. Bohužel ztráta času 30 min je dost velká.

    Bojujeme dál. Běžíme pásmem Orlíka. Odbočujeme Pod velké Bradlo a dál roklí. V komentáři stojí:

„Tuto cestu nepoužijte pokud: jdete v noci nebo máte psa, který silně táhne z kopce, nebo jste dost unaveni! Cesta roklí je místy částečně opravená, lávka přes potok chybí. Cesta je málo používaná. Na kluzké kameny není přes rostlinstvo vidět. V rokli není signál“.

 

Vyhlášení kategori MID

 

  Cesta se dá obejít. Ale na to není čas. Adrenalin k závodu patří. Běh roklí nám dal zabrat. Nakonec z toho bylo brodění horským potokem. Trošku sprchlo a udělalo se dusno. Vbíháme na asfalt a běžíme do Adolfovic. Z této obce následuje stoupání Nad Bobrovník, Javořík a rozc. Miroslav, konečně následuje klesání k cíli a chatě Miroslav.

 

Barunka a Angell

 

   Cíl. Zazvonění na zvon. Konečně si sedám. Následuje kontrola výstroje a odpočinek. Čas 8h 34 min na 53,5 km nás posunul na druhé místo.

  Stále je co zlepšovat. Spousta věcí zdokonalovat. Uvidíme v dalších závodech, jak se nám bude dařit.

 

Angell La Fox B.G´s Phantasia " Engik "

 

 

Dogtrekking „ZDE JSOU LVI“ 5. - 8. 6. 2014 

Kategorie MID 52 km

 

   Tento dogtrekking byl nádherný. Odstartovali jsme v sobotu v 5:40. Už ráno bylo jasné, že bude nádherné a teplé počasí. Od startu jsme nasadili běžecké tempo a to si drželi.

   Trasa nás zavedla do Karlovic, Vrbna, Mnichova. Tady následovalo dlouhé stoupání nad Sokolí Skály. Dál zpět do Karlovic a závěrečná část. Dlouhé stoupání pod Šindelnou a seběhnutí k hotelu Paramon.

   Na trase se plnilo spoustu úkolů. Počítali jsme okna na kostele na Anenském vrchu, počítali odmocniny - samozřejmě na mobilu“ a další...

 

 

 

   Do cíle u hotelu Paramon jsme dorazily ve 13h 13min. Náš čas byl 7h 33min.  Čistý čas bez plnění úkolů byl 6h 50min na 52 km. Vzhledem k velkým teplotám nádherný výsledek a zasloužené 1. místo v této kategorii.

 

 

 

Horská výzva 2014 – 1. závod Jeseníky

11. - 12. 4. 2014

 

ČT4 Sport - reportáž z úvodního závodu Rock Point - Horská výzva 2014 Jeseníky.

 

   Odjížděli jsme do Koutů nad Desnou, kde se konala letošní 1. Horská výzva, plni očekávání. Už při příjezdu, byla všude cítit atmosféra tohoto naprosto jedinečného a zároveň obtížného závodu.

   Bez zbytečného otálení jsem šel zaregistrovat náš tým. Čip na boty, mapy, startovní čísla s názvem našeho týmu je na tomto závodě standart. Poslední odpočinek a relaxace před závodem.

 

Krátké video ze závodu.

 

Start.

 

   Čas startu 23:55:00. Délka trati 63km. Zapnutí čelovek. Poslední hromadné foto a odpočítávání. Adrenalin a atmosféra je naprosto strhující. Start Kouty. První kontrola pod sjezdovkou na Ramzové. Náš čas na první kontrole 2:35:03. První občerstvení.

   Odtud trasa vede zpátky na Keprník a další občerstvovací stanici na Červenohorském sedle. Tady se řádně ochladilo. Jen Engikovi bylo dobře. Všude sníh. Doplnění tekutin a krátké najezení. Vyrážíme. Teď nás čeká stoupání až na Praděd. Další kontrolní bod.

Uvítání pořadatelů a popřání krásného rána. Zapsání kontrolního bodu do mapy. Následuje seběhnutí na poslední občerstvovací stanici u Ovčárny. Náš čas na tomto kontrolním bodě je 8:15:30. Doplnění tekutin a bez zbytečného otálení vybíháme do poslední části tohoto závodu.

   Začíná se pomalu oteplovat. Musíme přidat. Energie pomalu dochází, ale nejen nám. Poslední prudké seběhnutí sjezdovkou v Koutech nad Desnou a cíl. Naše pocity. Spokojenost, radost a pocit euforie se střídá s bolestí nohou. Mokré boty si vybraly svoji daň. Náš čas v cíli 12:05:38.

 

Náš B.G. Team v cíli.

Kontrola podpisů kontrolních bodů.

 

Doběhli jsme na 5. místě v kategorii Dogtrekking long.

 

   Tento závod je naprosto fantastický, jedinečný se strhující atmosférou. Zároveň obtížný. Pořadatelsky zvládnutý na 100 %. Na občerstvovacích stanicích nechybělo opravdu nic. Navíc bylo postaráno i o naše čtyřnohé parťáky. Kvalitní granule a pití pro ně na každé z občerstvovacích stanic jsou samozdřejmostí.

 

Zasloužený odpočinek.

 

   Jeli jsme spoustu závodů, ale tento se nám zapsal do paměti a srdce nejvíce. Další Horskou výzvu kterou poběžíme bude 8.- 9. 8. 2014 Krkonošská.

 

 

Mushing pod věží 29. – 30. 3. 2014 „ Rozloučení se sezónou "

 

Poslední závod a ukončení sezóny 2013 – 2014 v Radíkově u Olomouce je za námi.

   Nádherně prožitý víkend s husky. Já jel v kategorii SC2 a obsadil v celkovém pořadí 5. místo. Barunka ve věku 14. let jela poprvé mezi dospělými v kategoii SC1.1. a dojela na nádherném 4. místě.  Ondrášek  běžel dětskou kategorii s naším Engikem a obsadil  4. místo. 

 

   

              Ondrašek s Engikem na startu.                                    Před cílem dětské kategorie.   

 

               

                                              Náš sobotní start. Z leva Grace, Engik a já.

 

                   

                                      Barunka , Engik a její první start mezi dospělými. 

                         Byl jsem hodně nervózní jak to zvládnou. Jak jinak než perfektně.

 

 

                                                                            Náš tým:

         B´n´W Run For Fun B.G´s Phantasia ( Grace  )                     Angell La Fox B.G´s Phantasia ( Engik )         

 

   Je načase odložit koloběžku. Obout boty a začít běhat. Pomalu přijde léto. Časné stávání a běhání dokud to ranní teploty dovolí. A pak už jen odpočinek a nabírání sil na další závodní sezónu. Děkuji všem přátelům za přízeň a na podzim MUSH-GO.

 

Fotogalerie zde.

 

 

Mistrovství  ČR  - Hradecký sprint & mid 2013

 

   Poslední závod na suchu roku 2013 je za námi. Angell " Angell La Fox B.G´s Phantasia " a Grace " B´N´W Run For Fun B.G´ Phantasia " byli skvělí. I když Grace trať moc neseděla, byl náš čas na midu, který měřil 22.6 km v prvním kole 1:37:14. Průměrná rychlost tohoto kola byla 13,946 km/h

 

Najíždění na startovní čáru.

 

Angell a Grace na startovní čáře.

 

Náš start.

 

   Po odpočinku a lenošení v sobotu, jsme v neděli vyrazily do druhého kola. Náš čas byl 1:38:38. Průměrná rychlost byla 13,748 km/h. Jen o málo pomalejší než v prvním kole.

 

Výsledný čas na 45,2 km byl 3:15:52, s průměrnou rychlostí 13,846 km/h.

 

Mush - go.

 

Závěrečná část trati.

 

   Trať byla technická. Kaluže a bláto k tomu patří.  Dlouhé roviny a občasné stoupání prověřily nejen psy, ale i mushery. Počet závodníků byl letos opravdu rekordní. Přijelo okolo 230 závodníků. To hovoří o všem.

 

    

Angell " Angell La Fox B.G´s Phantasia "           

 

 

          Grace " B´N´W Run For Fun B.G´ Phantasia "

 

 

  Na závodech  to není jen o musherovi.  Je to hlavně o jeho psech. Jeho vztahu k nim. Na tom je postaveno zvláštní pouto, přátelství, důvěra … . Stanou se součástí vaší rodiny,  vašim světem, bez kterého už nemůžete být. Takový jsou oni.

 

Fotogalerie 1. část zde.

Fotogalerie 2. část zde.

 

 

Závody psích spřežení 16. - 17.11.2013

Mushing pod veží - Sprint & Mid

 

   První závod Grace " B´N´W Run For Fun B.G´ Phantasia " a první závod Engika " Angell La Fox B.G´s Phantasia " v midu je za námi. Oba dva příjemně překvapily. V sobotu v prvním kole midu na vzdálenost 11700m v kategorii MSC2 – jezdec na koloběžce a jeden až dva psi, jeli jako skvěle sehraný tým. V závěru sice Grace trošku ubývali síly. Kopcovitý terén. Stoupání a sjezdy jí vzali trošku více energie. Ale v cílové rovince se Engikovi vyrovnala.

 

                       Grace, Angell a já.                                                        Barunka a její první start.

 

   Nejenom psi, ale i Barunka měla premiéru. Startovala na svém první závodě v kategorii SCJ – jezdec na koloběžce ( junior ) + pes. Máme opačný přístup. Barunka husky nehoní, radši jede na jistotu. Díky tomu dojela v sobotu na průběžném 3. místě.

 

 

           Engik a Ondrášek si běží pro 1. místo.                                       Barunka před cílem.

 

   Ani náš Ondra nezůstal po zadu. Běžel v sobotu v kategorii CC dětí ( dítě + rodič + pes ). Po několika metrech jsem pustil amortizér a Engik s Ondrou vyrazily rychle k cíli. Musím je oba pochválit. Běželi spolu nádherně a oba je to spolu moc bavilo. Tak si právem doběhli pro první místo v dětském závodě.

 

 

                                                         Vyhlášení vítězů dětské kategorie.

 

   V neděli se startovalo v 9 hod. Stávali jsem brzo. Ondra se už nemohl dočkat na vyhlášení. Já, Barunka a naše husky čekalo ještě druhé kolo.

 

                                                                                  Náš tým.

 

                                                 Engik v postroji Free Motion Non-stop Dogwear.

 

   Opět jeli nádherně. Rozjeli to na plno. Po několika kilometrech jsem dojeli spřežení malamutů. Grace se jich trošku bála, ale Engik chtěl jet s nimi. Až na několikáté předjíždění se nám to podařilo. Ta samá situace nastala při předjíždění spřežení samojedů. Tady to bylo o něco rychlejší. Jsou ještě mladí. Chtějí si hrát. Časem dozrají a budou z nich skvělí tažní psy. V závěru ztrátu sice nedohnali, ale dokázali zabrat a dojeli jsme celkově na 3. místě v kategorii MSC2.

 

                                                            Vyhlášení vítězů kategorie MSC2.

 

   Barunka nezůstala pozadu a dojela také v neděli na 3. místě v kategorii SCJ. Velká gratulace a její první úspěch na závodech juniorů.

 

                                                            Vyhlášení vítězů kategori SCJ.

 

   To bylo krátké ohlédnutí za závody psích spřežení Radíkova u Olomouce. Vrátíme se tady na ukončení závodní sezóny 2013 – 2014. Ale na to je ještě čas. Závodní sezóna je v plném proudu. Teď se připravujeme na závody psích spřežení seriálu MČR v Bělči, kde se jedou poslední závody na suchu tohoto roku. Tak nám držte pěsti.

Fotogalerie Zde

 

 

Společný trénink

 

   Opět se naše rodina rozrostla. Trénujeme s Grace ( B´N´W Run For Fun B.G´ Phantasia ).  Zatím jí to jde skvěle. Na obou je vidět, že je to běhání spolu baví. Jezdíme na 17 km trati. Trénujeme především vytrvalost a rychlost.

 

   Jak je připravím si vyzkoušíme 16.-17.11 na závodě psích spřežení v Radíkově. Pojedeme v kategorii MSC2 ( 2 x 15 km ).

 

Trénink Angell a Grace.

 

 

 

BONO 2013

 

   O víkendu 19.-20.10 se jel v Červeném Kostelci 18. ročník závodu psích spřežení Bono 2013 a my tam nemohli chybět. Start v sobotu byl naplánován na dvanáctou hodinu. Nejdříve se na trať dlouhou 5,32 km vydali běžci. Po nich trojkolky, káry atd. Koloběžky startovali jako poslední.

 

       

Náš start na Bonu 2013

 

   V sobotu bylo nádherné počasí a nám se dařilo. Dojeli jsme na třetím místě se ztrátou 18. sekund na druhé místo v kategorii SC11.

 

 

   V neděli byl start naplánován na 10. hodinu. Přehnal se déšť, ale před startem se vyčasilo. Do druhého kola Angell vyrazil jak o závod. První kilometr běžel nádherně. Viděl jsem na něm, že si chce hrát. Taky to tak dopadlo. Před prvním sjezdem udělal salto, lehl si a jeho pohled mi řekl, já už dál nepůjdu. Následovalo přemlouvání. Nakonec se zvedl a jeli jsme dál. Mladý puberťák. Když nás dojížděla Veronika Klímová se svou fenkou husky. Věděl jsem, jak to dopadne. Počkal na ni, ne a ne jet dál. Tak jsme jeli spolu. Oni vedle sebe. Před cílem si to rozmyslel a začal běžet jako vždy. Návrat do závodu. Bohužel pozdě. Do cíle jsme dojeli se ztrátou a v celkovém pořadí jsme skončily na 6. místě.

 

Cílová rovina a náš závěr druhého kola.

 

   Bono je nádherný závod se strhující atmosférou. Ale jak to chodí. Už skončil a budou následovat další. Opět nás čekají další tréninky. Pořád je na čem pracovat. Co zlepšovat.

Tak na dalších závodech „ MUSH-GO “.

 

 

 

MČR ve weight pullingu  „ Ostrožský tah 2013 “

 

   Na tento závod jsem se moc těšil. Byl to náš první pulling a já by moc zvědavý, kolik nakonec utáhne v samotném závodě.

   Odjížděli jsme v pátek 13.9. Počasí se po průjezdu Olomouce zhoršilo a začalo hodně pršet. To se nezměnilo ani při příjezdu do Uherského Ostrohu. Ubytovali jsme se v apartmánech v přízámčí, které jsme měli rezervované. Jsou opravdu nádherné.

 

Virtuální prohlídka zde.

 

   Ten den nás čekala radostná a dlouho očekávaná událost. Naše husky rodina „ B.G´s Phantasia “, měla první oficiální sraz, který jsme přesunuli právě na tento den.

 

  

                               Dan s Kheirou.                                                           Denisa s Jackem.

 

   Jako první dorazila naše Bary „ Barbora Grdinová “ se psy Angii - Singin´Sweet Songs de Zakouma, Grace -B´n´W Run For Fun B.G´s Phantasia a malým malamutem, kterého měla na hlídání.  K večeru dorazily z Ostravy Denisa Válková se svým Jackem - B´n´W I Am Boss B.G´s Phantasia a Veronika Klegová se svým budoucím manželem Danem s fenkou  Kheirou - B´n´W Deep Blue B.G´s Phantasia. Dane beru tě za slovo a doufám, že se uvidíme na nějakých závodech. Budu se těšit.

   A jak to tak chodí na takových srazech. Skvělí lidé, vínečko, burčáček, selátko a dobrá nálada nám vydržela hodně dlouho do noci.

   Ráno v den závodu nás probudil déšť.  Po příjezdu na myslivnu, místo konání pomalu ustával. Následovalo vážení, kontrola očkovacích průkazů.  U Engika kontrola čipu, protože jsme se chystali splnit pracovní třídu. Závod začal po 10 hodině.

 

   

                        Angell při tahu 825 kg.                                                 Angell při tahu 991 kg.

 

   Pro ty co neznají pravidla. Pes či fena, jsou po zvážení a udělení čísla zařazeni do příslušných kategorií podle svojí váhy. Každý pes má 8 pokusů a jeden opravný.  Zaleží na taktice, jakou tým zvolí. Kdy nastoupí do závodu a na jakou váhu.

 

Zasloužená pochvala.

 

Angell skončil na 2. místě v kategorii B na váze 991 kg za 62 sekund.

 

Splnil podmínky pro splnění pracovní třídy a získal titul PULLING DOG.

Ke dnešnímu dni má titul SLED DOG a PULLING DOG a je novým ŠAMPIÓNEM PRÁCE.

 

 

Náš výsledek v kategorii  B : psi 29 – 41 kg

( váha psa zaokrouhleno nahoru 31 kg )

( Věk 22. měsíců )

_____________________________________

1. Pokus :  váha  410 kg za  11 sec.

2. Pokus :  váha  493 kg za  11 sec.

3. Pokus :  váha  576 kg za  12 sec.

4. Pokus:   váha  742 kg za  61 sec.

5. Pokus :  váha  825 kg za  21 sec.

6. Pokus:   váha  908 kg za  81 sec.

7. Pokus :  váha  991 kg za  62 sec.

 8. Pokus:   váha  1074 – neutažen –

___________________________________

Výkon  v násobku hmotnosti  31.97

_________________________________________________________________________________________________________________

 

 

                   Petr Gurega a jeho Bugs.                                                     Bugs  " Z Hrobu ".

 

      

                                Peťův  Bunny.                                                           Bags " Z Hrobu ".

 

  

                                                             Vyhlášení vítězů kategorie B.

 

      

                                  Absolutní vítěz MČR Peťa Gurega se svým Bugsem " Z hrobu ".       

                     

  Právem vyhrál husky  Bugs “ Z Hrobu “ ( Max )  -  Petra Guregy , který svým výkonem 1157 kg za 64 sec. se stal  absolutním vítězem a mistrem České republiky. Gratulujeme.

 

      

                                                                      Rosťo děkujeme. 

 

  Na závěr chci poděkovat Rostovi Polehňovi, jeho přátelům a pořadatelům za nádherný závod, který dokázali vytvořit i přes nepřízeň počasí. Za nádhernou, přátelskou a příjemnou atmosféru.  Děkujeme a těšíme se za rok.

 

TV Slovácko - reportáž z Pullingu

Článek ze Slováckého deníku.pdf (1,3 MB)

Fotogalerie Zde.

 

 

 

Národní výstava psů v Brně  8.9.2013

 

   Poslední výstava na kterou jsem tento rok jeli dopadla na výbornou.  Dostali jsme ocenění V1, CAC, ve třídě pracovní. 

 

Angell a já v posuzovacím kruhu.

 

  Po výstavě jsme spěchali na trénink pullingu do Uherského Ostrohu. Závaží netahal jen Angell, Byla zde i Adellaide Zelené Pláně  - Angellova maminka a Aidara Miláček Moniky - Angelova babička. Trénink dopadl na výbornou.

  Měsíce tréninků strávených běhámím,  na koloběžce,  na běžkách, na saních v jakémkoliv  počasí  a v neposlední řadě v tahání závaží ukázal, že je Angell připraven . Za týden 14.9.2013 uvidíme kolik utáhne na MČR v Pullingu v Uherském Ostrohu na Ostrožském tahu 2013.

 

Video z tréninku zde.

 

 

Zahájení tréninku před závodní sezónou 2013 - 2014

 

   

   Tento rok jsme začali trénovat na Norském postroji Free Motion Non-stop firmy DOGWEAR. Je určen převážně pro individuální sporty, jako jsou canicross, scooterjöring, bikejöring, skijöring.

   Důvodem změny byl problém s velikostí našeho huskyho. Postroje nám moc neseděli. Při zátěži docházelo k jejich rotaci do stran. To vedlo k vydírání podpaží. Free Motion Non-stop byl ideální volba.

 

 

   To se nám potvrdilo. Na tréninku v Radíkově na trati, na které jezdíme závody. A přesto že se moje dcera jela s Engikem projet a vrátila se trošku později s utahaným psem s vyplazeným jazykem.  Dosáhli jsme času 12:50 sekund na 3998 m. To se rovná VT 1878 bodů a to máme ještě velkou rezervu a věk 21. měsíců.

 

 

    Tento postroj nejen že vypadá pěkně. Ale chová se při zápřahu naprosto skvěle nad moje očekávání.  Ideálně kopíruje linii psa. Hlavní výhodou je možnost jej délkově upravit a nastavit  boky, aby nedocházelo k posunutí tažného bodu.

 

    

 

   Tento postroj mě opravdu mile překvapil. Chci tímto poděkovat Elišce Flasarové za rady a zkušenosti, které nám poskytla a internetovému obchodu PetSpecial, který nám jej dodal. Teším se na naši další spolupráci.

 

 

Národní výstava psů Mladá Boleslav 25.8.2013

 

   Další výstava je za námi. Nám CAC nevyšel.  Grace,  která byla u nás na dovolené, si odvezla CAC. Velká gratulace jí a její majitelce Bary. Naše Barunka vystavovala Engella v Junior handlingu a umístila se na 6. místě.  Velká pochvala. Neustále se zlepšuje a je vidět, že ji to opravdu baví. 

 

Barunka a Angell

 

   A nakonec. V závěrečných soutěžích jsme měli zastoupení. Bary soutěžila s naší drobotinou v párech a moc jim to spolu šlo a byli nádherní. Do finále nepostoupily, ale i tak nám udělali velkou radost.

 

Bary - Barbora Grdinová

Grace -  B´N´W Run For Fun B.G´s Phantasia

Engik - Angell La Fox B.G´s Phantasia

 

   Grace už je doma. Moc nám bude chybět a bylo nám s ní dobře. Ale jako vždy. To příjemné rychle uteklo. Mám radost , že se naučila pracovat v postroji a odvádět dobrou práci. Stala se týmovým partnerem Angella.

 

Barunka, Grace a Engik

 

Zasloužený odpočinek

 

 

Tady jsou profesionální fotky Engika - Angell La Fox B.G´s Phantasia

 

 

 

   Po každé když vidím husky jak spolupracují v zápřahu a jak je to spolu baví, uvědomím si. Jak je život s nimi pestrý a dělá jim opravdu velkou radost, běžet jak o závod. Byli k tomu mnoho století šlechtěni a jsou k tomu předurčeni. Mnozí husky to nepoznají. Jsem opravdu rád, že je ještě dost těch, kteří jezdí ať už na suchu, na sněhu nebo jen tak pro radost. Chodí dogtrekking, nebo tahají na pullingu. Všem za ně moc děkuju. Protože vím, jak jsou při tom šťastní.

   Pro ty co neznají a chtějí se podívat. A pro ty znají. Již začali trénovat a nemohou se dočkat jako já a Engik. Malé video ze závodů psích spřežení v Jíčíně pod Zebínem 2012. Naše první 3. místo.

 

Video Zde.

 

 

Další přírůstek v naší rodině.

 

   Máme u nás na dovolené čtyřnohý přírůstek Grace -  B´N´W Run For Fun B.G´s Phantasia. Nejvíce si to užívá Angell a samozřejmě také naše celá rodina.

 

                    

                                                        Ondra, Grace,Angell a Barunka

 

   Čas trávíme výlety a samozřejmě i tréninkem. Grace s námi bude často jezdit na závody, ale až po dovršení věku jednoho roku. Musí si pomalu zvyknout na to, že v postroji se pracuje. I když je to samozřejmě zábava.

 

                           

Nevlastní sourozenci.

 

Fotogalerie Zde

 

 

Interdog Bohemia Mladá Boleslav 21.7.2013

 

   Mezinárodní výstava je za námi. Angell si vyběhal svůj další V1, CAC ve třídě pracovní. Dělá nám opravdu velkou radost.

 

 

Angell a já v kruhu.

             

 

 

Tropický víkend za námi.

 

   Trávili jsme ho na chalupě. Teplo bylo opravdu nesnesitelné a Engik se schovával v chládku v naší chalupě.

 

                                   

                                                                    Angell a Ondra

 

   Pravidelně nás chodil kontrolovat. Občas jsme ho zchladili studenou vodou z hadice, nebo jsme šli k blízkému potoku. K večeru jsme se chodily koupat do zatopeného lomu. Z vody se nikomu nechtělo a už vůbec ne Engikovi. Dělal si ze mě srandu a já ho nemohl dostat z vody. Jeho taktika připlavat ke mně, otočit se, plavat zpátky doprostřed lomu a pořád dokola mu dlouho procházela. Vodu má opravdu rád.

 

                                    

                                                                     Venušiny misky

 

   V takových vedrech si vždy vzpomenu na sníh a naše společné chvíle trávené na horách. Ale na ty musíme ještě chvíli počkat. Ale jak se říká : Kdo si počká, ten se dočká.

 

                                    

                                                                         Praděd 2013

 

 

Dogtrekking Stopou strejdy Šeráka

 

  Z důvodu opravdu vysokých teplot jsem upustil od tohoto závodu.  Moc jsme se těšily, ale zdraví Engika je na prvním místě. Tyto teplé dny strávíme ve stínu na naší chalupě a koupáním v blízkých lomech. Úpal nebo úžeh není u psů žádná sranda. A už vůbec ne u seveřanů.

 

Úpal a úžeh (Insolatio et siriasis)

   Působí-li v této době sluneční záření přímo na lebku psa, dochází k překrvení mozku a přehřátí CNS. Tento stav označujeme jako úpal. K tomuto může dojít např. na výstavách a svodech v letních měsících, kdy jsou psi při předvádění delší dobu na přímém slunci, v případě psa ustájeného v nevhodných podmínkách, kdy není možnost spočinout na odstíněném místě, nebo v případě vysokého pracovního zatížení na přímém slunci apod. Příznakem takového postižení je slabost, skleslost, chůze se stává nejistou a potácivou, dýchání je zrychlené a namáhavé. Tělesná teplota ve většině případů nedosahuje nadnormálních hodnot. Pokud není včas odstraněna příčina, stav se rychle zhoršuje, dostavují se záškuby svalů a křeče, pes upadá a v křeči hyne ochrnutím srdeční činnosti.

Jak poznáte přehřátí těla?
- pejsek zrychleně dýchá
- má suchý čumáček
- má zarudlé dásně
- nechce se pohybovat, je unavený
- dezorientovaný, neklidný
- chová se apaticky

   Příčinou stavu, který označujeme jako úžeh, je vysoká vnější teplota jak na slunci, tak ve stínu, která způsobuje přehřátí celého těla v důsledku nedostatečného výdeje tělesného tepla.

  Při poskytnutí první pomoci je nutné co nejdříve přerušit práci a odvést psa do stínu. Vhodné je polévat tělo psa studenou vodou, na hlavu a srdeční krajinu klást studené obklady nebo sáčky s ledem a zajistit přepravu postiženého psa k veterinárnímu lékaři.

 

Prevence

   Pejsek musí mít stálý přísun vody a možnost si odpočinout ve stínu.  Je vhodné chladit ho vodou. V takovém případě je možnost přehřátí organizmu velmi malá.

 

 

 

Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav 21.07.2013

 

    Je za námi další výstava. Počasí bylo nádherné. Cesta byla příjemná a výstava se nám všem vydařila.

    Barunka má za sebou další handling. Nepostoupila do finále, ale i tak byl na ni a Engika krásný pohled. Naše chovatelka Bary byla s námi se svojí Grace – B ´n´W Run For Fun B.G´s Phantasia. Dosáhla krásného výsledku a svého prvního ocenění ve třídě juniorů – výborná 1, CAJC.

 

                                     

                                                             Angell La Fox B.G´s Phantasia

 

   Engik nebyl po zadu a také dostal ve třídě pracovní známku výborný 1, CAC. Udělal mi obrovskou radost.

 

                         

                                                                  Bary a Engik. Hrátky.

 

   Na zpáteční cestě jsme se stavily u Romany Nagyové  - CZ ARTS. Je velice šikovná a dělá opravnu krásné věci i na zakázku. Já dostal krásný dárek, vyřezaného huskyho. Tímto ji chci ještě jednou poděkovat a všem jí doporučuji.

 

                                       

 

To byla malá tečka za nádhernou a úspěšnou výstavou a krásným dnem.

 

 

 

Barunka a její premiéra handlingu.

 

   S mojí dcerou Barunkou a Bary, jsem jeli v sobotu 6.7.2013 na mezinárodní výstavu do Velké Idy. Cesta byla dlouhá. Východní Slovensko není zrovna blízko.

    Už po příjezdu začalo být velké horko. Nebe bez mráčku. Takové počasí vydrželo celý den. Bary nastoupila do kruhu v dopoledních hodinách. Angii byla skvělá. Holkám se dařilo a byl na ně hezký pohled. Zaslouženě si odvezli CAC, CACIB a BOB. Tímto Angii získala titul CIB šampiona, tedy Interchampiona. Moc jim to přejeme a tímto blahopřejeme k takovému úspěchu.

 

    

 

   Barunka s Angii nastoupily na handling v 15:00.  Rozhodčí se na Angii vyptával a zkoušel co vše ví o tomto plemeni. Po malé pauze všichni nastoupily do kruhu před diváky. Ukázali své psi jak v pohybu, tak v postoji. Sice nebyli vybrány do finále, ale holkám to moc slušelo. Byli jsme na ně hrdí.

 

    

 

   Po příjezdu domů mě čekalo další překvapení. Náš Angell La Fox B.G´s Phantasia vyhrál v ranking klubu SH jako nejlepší mladý pes a získal titul Klubový Junior šampion CZ. 

 

                     

 

Fotogalerie zde.

 

 

 

Dogtrekking  „ zde jsou lvi “  je za námi.

 

    Zavedl nás do podhůří Hrubého Jeseníku.  Startovalo se ze Suché Rudné, kde byl i cíl. Cesta nás zavedla do Karlovy Studánky. Prošli jsme lázeňským okruhem na Rolandův kámen. Od něho na náhon nad vodopádem a poté i pod vodopád. Z Karlovy Studánky nás trasa vedla přes Malou Hvězdu do Vrbna pod Pradědem.  Z Vrbna do Karlovic, na Staré Purkartice, vlek Vraclávek a do Radimi. Přes zříceninu hradu Zátor do stejnojmenné obce. Dále do Milotic nad Opavou, Nových Heřmínov a dál.

 

   Šli jsme podle plánu. Na 70 km, začal Angell pokulhávat. Musel jsem mu sundat postroj. Od této doby šel jen na vodítku. Mlha a bloudění v noci v lese a hledání pořadatelského značení nám dávalo oběma zabrat. Jeho kulhání se zhoršovalo a navíc začal polehávat.

 

    V tu chvíli už to nebyl závod, ale boj s jeho bolestí. Čas závod ukončit. Došli jsme pomalu až na 80 km a závod 16 km před cílem předčasně ukončily.  Náš čas i přes zpomalení a časté přestávky od 70 km byl na 80 km 17 hodin 50 min.

 

 34 km. Chvilka odpočinku.

 

   Teď si kladu otázku co dál ? Určitě půjdeme další dogtrekking „ Stopou strejdy Šeráka “. Půjdeme jenom MID -  48 km. Máme dost času nohu doléčit a být v kondici. A dál. Dál uvidíme.

 

 

 

Vodopády Bílé Opavy

 

   Ve středu 22.5 jsme se byli projít a trochu se protáhnout před nadcházejícím závodem MČR v dogtrekkingu. Šli jsme naši oblíbenou trasu, která vede přes naučnou stezku Bílé Opavy. Dále na Barborku. Zpět jsme šli přes hranu nad vodopády, po modré turistické stezce. Počasí nám zpočátku přálo. V poledne nás zastihl déšť. Ale i tak se procházka vydařila.

Uvidíme jak nám půjde na dalším závodě.

 

        

 

            Fotogalerie zde.               

 

     DOGTREKKING JEDNOOKÝ VLK

9. - 11. 5. 2013

 

Další závod mistrovství české republiky v dogtrekkingu, nás zavedl na Broumovsko.

 

   Ve čtvrtek ráno na startu bylo nádherné počasí a všichni byli plní optimizmu a nadšení. Postupně jsme procházeli Broumovskými stěnami. Dále pře Adršbašsko – Teplické skály, Křížový vrch a Javoří hory.

 

                        

                                  Nedočkavec.                                                          Loučení s přáteli.

 

   Na úpatí Javořích hor jsme se dostali do bouřky, která trvala přes dvě hodiny. Přešli jsme v ní nejvyšší štíty těchto hor. Pomalu ustala až při sestupu do Janoviček.  

 

   Do cíle v Otovicích jsme dorazily okolo půlnoci. Následovalo zasloužené občerstvení, krmení, koupel a spánek. Byl to nádherný dogtrek. Chci poděkovat pořadatelům a přátelům za nádherně prožitý víkend.

 

                                      

                                                           Odpočinek a zasloužený spánek.

 

    Celkově jsme se umístily na 4. Místě v kategorii DTM-1 v čase 18:04 hod.

  Zatím jsme v průběžných výsledcích MČR  na 7. Místě.

 

Fotogalerie zde

 

Litva 

Angii  & Carbon

 

     Na přelomu dubna a května, jsem se vydal jako doprovod společně s naší Bary, která vlastní chovatelskou stanici B.G´s Phantasia na námluvy její Angii, za psem Carbonem.

 

     Cesta byla dlouhá. Polsko jsme projeli bez problémů v noci. Jen honičky kamionů a jejich vzájemné předjíždění, je na severu Polska nejspíše normální. Průjezd hranicemi Litvy byl z počátku zážitek. Jejich značení pruhů a protisměru nebylo v noci vůbec vidět. Tak jedete a ptáte se. Jedu na své straně, nebo v protisměru?  Ale po několika stovek metrech se to zase napravilo. Až do města Mirijampolé, nebyli vidět takové patrné rozdíly.  Ale dále už bylo osídlení řidší a řidší. Vesnice tvořily tři, čtyři domy. Nejspíše jedna rodina. V některých domech ze dřeva už měli plastové okna, některé byly podepřené z jedné strany kládami. Od jiných domů byli vidět jen střechy, protože byl před nimi val ( násep ), prorostlý vegetací.

 

 

                  Akmenine Rezidencija - pohled z vrchu                                            Pohled od jezera

 

     K hotelu Akmenine Rezidencija  vzdáleného kousek od města Trakai jsme dorazily okolo 7 hodiny místního času. To znamená, že jsme si museli posunout náš čas o hodinu napřed.

 

                                 

                                                                 Vodní hrad Trakai

 

První seznámení.

     Carbon je hotový gentlmen. Moc jim to s Angii slušelo. Občas ho i řádně prohnala. Zdejší husky žijí v nádherném prostředí a skvěle se jim daří. Laura, majitelka Carbona byla opravdu skvělá, upřímná. I když vlastní psi světové úrovně, byla skromná. Angii chválila, moc se jí líbila. Stejně, jako nám se líbil její Carbon.  

 

    

                               Angii & Carbon                                                               Laura & Angii

 

     Carbon je nádherný pes. Nejen fyzicky, vzhledově. Ale i povahově. Angii je zlatíčko.Je nádherná, má skvělé vlastnosti a temperament.  Účastnila se s námi několika závodů a já si ji opravdu zamiloval.  

 

                                          

                                                                Bary & Carbon & Laura

 

     Pokud vše půjde jak má, těším se na nové přírůstky a moc to Báře přeju. Jen zasvěcení mohou opravdu ocenit práci, úsilí a péči jaká se jim dostává a jakou si po právu díky svým vlastnostem tito psi zaslouží.

 

 

Fotogalerie zde.

 

 

 

 

Národní výstava Ostrava

 

     V neděli jsme společně s naším huskym strávily krásný den. Dopoledne jsme se účastnily Národní výstavy psů v Ostravě. Sice jsme nedosáhli žádného velkého úspěchu, ale v kruhu jsme odvedli pěknou práci.  Byl jsem na něho moc pyšný.

 

 

    Stále více mě to vede k zamyšlení, co budeme dělat, nebo jakou půjdeme cestou. Závody jsou naše srdeční záležitost. Tak půjdeme tímto směrem. Máme je rádi. Je to pro nás to pravé. Tam se cítíme nejlépe. Těšíme se na ně a hlavně je prožíváme úplně stejně. Kdo to nezná, nepochopí. Atmosféra, skvělí lidé. To vše vás strhne a pokud to máte v krvi, jak se říká, uchvátí. Nezáleží na tom jestli jezdíte závody na sněhu, závody na suchu, chodíte dogtrekking nebo jezdíte na pulling.  Vždycky jde jen o jedno. Být spolu, užít si každý den.

 

 

     V tuto chvíli nemohu říct, kdy se vrátíme do výstavních kruhů, nebo jestli vůbec.  Ale o tom opravdové přátelství člověka a psa není.  Když jsem si Angella pořizoval, chtěl jsem z něho vychovat skvělého psa. A tím teď je. Navíc jsem si začal uvědomovat, že se vychováváme navzájem. Důvěřujeme si, navzájem se tolerujeme a spoléháme jeden na druhého. Náš vztah se změnil díky tréninkům a závodům na opravdové přátelství. Trávíme spolu spoustu času. A budeme.... .

     

 

 

Výstava klubu severských psů Chržín 7. 4. 2013

 

       V neděli jsme se účastnily KLUBOVÉ VÝSTAVY SEVERSKÝCH PSŮ v CHRŽÍNĚ, která byla spojená s bonitací. Sešel se zde skoro celý vrh A, ke kterému patří i Engik a dvě štěňátka z vrhu B. Byl to krásný den strávený s příjemnými lidmi. A chci tímto poděkovat naší chovatelce Bary Grdinové, za skvělou práci kterou odvádí a bez které bychom se nesešli.

 

      Bonitací jsme prošli. 

Výška 59 cm,  HD A/A, XL-Pra neg.

Na fotce skoro celý vrch A.  Z levé strany :

JCH Angell La Fox B.G´s Phantasia - Engik, Amala La Fox B.G´s Phantasia - Zoey,

Alvin La Fox B.G´s Phantasia - Alvin, Alen La Fox B.G´s Phantasia - Lara

 

 

                 V soutěži junior handlingu ve věku 9 - 13 let získala naše Barunka 2. místo se skvělou

Singin´Sweet Songs de Zakouma - Angii

 

 

                 Dále jsme soutěžily o nejkrásnější pár :

 Bary a Angell La Fox B.G´s Phantasia – Engik  a  B´n´W Run For Fun B.G´s Phatasia - Grace

 

 

 

A také jsme soutěžily o nekrásnější chovatelskou skupinu :

Z pravé strany : Angell La Fox B.G´s Phantasia – Engik,

B´n´W Run For Fan B.G´s Phantasia  - Grace,

B´n´W Monthly Songs B.G´s Phantasia – Darla,

   Alvin La Fox B.G´s Phantasia – Alvin 

 

 

Fotogalerie zde.