Canicross

 

  Canicross je sportem pro lidi, kteří milují své psy a běhání ve volné přírodě. Nejedná se totiž vlastně o nic jiného, než o běh přirozeným terénem se psem, kterého má psovod připnutého na speciální šňůře ke svému bedernímu pásu.

  Soutěže a závody v canicrossu se obvykle dělí na kategorie mužů, žen a často také kategorii mládeže a veteránů. Konají se ale i tzv. hromadné starty a oblíbeným se stal i štafetový běh.

  První zmínka o canicrossu přišla do České republiky až v roce 1994, a to díky článku v časopise Pes přítel člověka. První mistrovství ČR v canicrossu se uskutečnilo v roce 1996

  Tento rychlý postup asi nejlépe dokumentuje, jak se stal tento sport v České republice oblíbeným. Dalším dokladem úspěšného tažení canicrossu v Čechách je i opravdu ne náhodné a velké množství cen a pohárů, které si čeští běžci přivážejí z nejrůznějších mistrovství.

  Většinou se používá jen jeden pes, méně často pak dva (klade to větší nároky na ovladatelnost psů). Pes by měl zvládat základní povely - doleva, doprava, stůj a samozřejmě mít základní tažnou průpravu.

 

 

Vybavení pro canicross.

 

Rozdělil bych do dvou kategorií.


Příprava a vybavení pro psy :

  1.   Trénink.
  2.   Napájení psů.
  3.   Postroje a amortyzéry.

 

Příprava a vybavení pro běžce :

  1.   Trénink.
  2.   Běžecké boty a oblečení.
  3.   Opasek na běhání.

 

 

 

Na stránkách se pracuje ...